Людство викидає в атмосферу в 100 разів більше вуглецю, ніж всі вулкани на планеті


Щороку людство викидає в атмосферу Землі в 100 разів більше вуглекислого газу, ніж всі вулкани на планеті разом. Це один з ключових висновків дослідження запасів вуглецю у світі, яке впродовж останнього десятиліття проводило програма Deep Carbon Observatory.

Як пише УНІАН з посиланням на Newsweek, вчені підрахували, що на Землі всього 1,85 мільярда гігатонн вуглецю. Він існує в різноманітних формах у ґрунті, в газах і рідинах. На вуглекислий газ в атмосфері, океанах припадає 1% від загальних запасів речовини, тобто 43500 гігатонн.

«Вуглець, основа всіх живих форм і важливе джерело енергії для людства, рухається по всій планеті від мантії в атмосферу. Для збереження стабільного майбутнього надзвичайно важливо, щоб ми зрозуміли повний цикл вуглецю», — сказала Марі Едмондсон з Кембридзького університету, яка брала участь у програмі DCO.

Один із механізмів, як вуглець потрапляє в атмосферу Землі, забезпечують вулкани. Магма містить розчинені гази включно з вуглекислим газом. Коли вулкан вивергається, ці речовини потрапляють в атмосферу.

Команда DCO з’ясувала, що щороку через діяльність людей у повітря здіймається в 40-100 разів більше вуглекислого газу, ніж з вини усіх вулканів на планеті. За підрахунками вчених, вулкани й інші магматичні процеси вивергають близько 300-400 мільйонів тонн вуглекислого газу.

З виверженням вулканів на Землі пов’язують з масові вимирання, зокрема те, яке сталося 252 мільйони років тому. Тоді загинули 96% морських видів на планеті.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/society/liudstvo-vykydaye-v-atmosferu-v-100-raziv-bilshe-vuhletsiu-nizh-vsi-vulkany-na-planeti/” Об этом сообщает 4per.in.ua со ссылкой на СМИ.